Wakacje na barce

Witajcie!

Tu Hania i Mateusz :). Nie jesteśmy typowymi "wodniakami". Nasza przygoda ze spędzaniem czasu na wodzie zaczęła się niedawno. Od dawna wprawdzie marzyliśmy o spędzeniu wakacji pływając barką, jednak oferty w Polsce nie było, zaś te na zachodzie Europy wydawały się nam nieco za drogie.

Wreszcie w lipcu 2014 roku skorzystaliśmy z usługi wynajmu (czarteru) barki na Pętli Żuławskiej. Tak się nam to spodobało, że postanowiliśmy kupić taki jacht. Ponieważ jednak nie mamy tyle czasu by z niego korzystać przez cały sezon, a  szkoda, by bezczynnie stał w porcie, postanowiliśmy udostępnić go - za drobną opłatą ;) - Wam.

Barka, którą nazwaliśmy "Przygoda!", cumuje na Wielkiej Pętli Wielkopolski, w Pątnowie, dzielnicy Konina.

Zapraszamy!

 

Spędzanie urlopu na barce to świetna zabawa, zarówno dla ludzi młodych, rodzin z dziećmi jak i osób starszych. Nie wymaga szczególnych umiejętności, nie jest też istotnym wysiłkiem fizycznym. Jest to przyjemne, nieśpieszne spędzanie czasu, obcując z przyrodą. Pływanie jachtem motorowym to także możliwość zwiedzania atrakcji turystycznych w pobliżu akwenu po którym się poruszamy. Nie jest to także przedsięwzięcie drogie. Najwyższy koszt to samo wypożyczenie barki. Pozostałe wydatki, takie jak paliwo, korzystanie z usług w przystaniach czy koszty śluzowania, są naprawdę niewielkie. Co ważne: barka zapewnia wygodny nocleg. Łączny koszt takiego przedsięwzięcia porównać można z wydatkiem na wczasy w ośrodku wypoczynkowym, ale wrażenia - nie do porównania!