Barka PRZYGODA

Łódka, którą oferujemy do czarteru to obiekt typu Weekend 820 - jacht spacerowy wypornościowy. Nazywa się "Przygoda", bo rejs nią to zawsze gwarancja super wrażeń! Co najważniejsze: zgodnie z polskimi przepisami, prowadzenie takiej łodzi nie wymaga żadnych uprawnień!

Poniżej garść informacji.

Dane podstawowe

  • Długość: 8,20 m
  • Szerokość: 2,85 m
  • Wysokość całkowita: 1,98 m
  • Wysokość w kabinie: 1,80 cm
  • Ciężar: 1800 kg
  • Moc silnika: 30 KM
  • Prędkość max: do 15 km/h
  • Załoga: 7 osób
  • Zanurzenie: 35 cm
 
 

Wnętrze

Tak wygląda wnętrze naszej barki. Wygodnie mieści się tam nasza rodzina (my dwoje oraz trójka dzieciaków). Łódź jest siedmiomiejscowa, jednak siedmiorgu dorosłych może tu być nieco ciasno. Swobodnie wyśpi się tu i wyżywi rodzina z dziećmi lub piątka dorosłych.

Toaleta turystyczna przydaje się w potrzebie, można też wziąć prysznic, jednak zdecydowanie wygodniej jest skorzystać z wygód w marinach, których jest coraz więcej.

Kuchenka pozwala przygotować ciepłe posiłki, w lodówce przechowamy świeże produkty spożywcze lub schłodzimy napoje, zaś mecz czy serial obejrzymy na telewizorze zawieszonym w kabinie.

 

Pokład

Najważniejszym miejscem na zewnątrz jest pokład pod dachem, gdzie znajduje się stanowisko sternika oraz siedzenia dla załogi. Możemy tam wystawić stolik (będący wyposażeniem barki), przy którym miło spędzimy czas, nawet przy deszczowej pogodzie, ponieważ przed nią osłonią nas rozwijane ściany specjalnego namiotu. Na dachu kabiny oraz na dziobie znajdziemy nieco miejsca na opalanie się. Kto lubi i ma uprawnienia, może z pokładu łowić ryby :).

Panel solarny na dachu kabiny zapewnia ładowanie akumulatorów nawet przy pochmurnej pogodzie i praktycznie uniezależnia od korzystania z przyłącz prądu w marinach (co bywa koniecznością przy większych jednostkach!).

 

Wyposażenie

Nasza "Przygoda" jest bogato wyposażona, żeby zapewnić komfortowe spędzanie na niej czasu. Oto najważniejsze elementy wyposażenia:
- Zastawa stołowa: talerze, sztućce, szklanki, itp.;
- Czajnik, garnki, patelnia, akcesoria kuchenne;
- Toaleta turystyczna, prysznic;
- Radio z odtwarzaczem CD, USB;
- Telewizor 23" z odtwarzaczem DVD;
- Gniazdo USB do ładowania telefonu;
- Lodówka, kuchenka gazowa;
- Lornetka, latarka / reflektor;
- Stolik turystyczny do wystawienia na pokładzie;
- Komplet kapoków w różnych rozmiarach, koło ratunkowe, apteczka;
- Akcesoria do sprzątania;
- Instrukcja obsługi łodzi, podręczniki dla początkujących, przewodniki turystyczne;
oraz szereg użytecznych akcesoriów.

 

Właściwości nawigacyjne

Barka Weekend 820 to jednostka, którą z powodzeniem mogą poprowadzić osoby bez doświadczenia. Jej ważnymi cechami są: małe zanurzenie (35 cm), pozwalające pływać po naprawdę płytkich akwenach, umiarkowana wysokość nad linią wody, dzięki której przepłyniemy nawet pod niskimi mostami, relatywnie niewielka masa pozwalająca na łatwe manewrowanie w marinach oraz duża stabilność.

Nie bez znaczenia jest fakt, że przy mocy silnika 30 KM oraz niewielkiej prędkości maksymalnej, nawet niewprawny sternik nie powinien znacząco uszkodzić kadłuba w przypadku uderzenia o przeszkodę (co nie znaczy oczywiście, że nie należy uważać :).

Do dyspozycji kierującego łódką jest prędkościomierz, obrotomierz oraz echosonda pokazująca głębokość wody pod kadłubem wraz z mapą GPS.